Pain Focus ® (SF) Психотерапія для лікування хронічних больових станів

Травмафокус (ТФ) – психотерапія для регуляції стресу, травми і хронічного болю
© Авторське право Mag. Thomas Ch. Weber

ISBN 978-3-7089-1831-0

Подолання декартового дуалізму

З методом фокусування болю, який Томас Вебер відкрив у 2013 році і перетворив на нейропсихотерапевтичну процедуру, ми маємо новий підхід для лікування гострих та хронічних больових станів. Однією з головних причин, чому лікування хронічного болю не призводить до лікувального успіху в традиційній медицині, є, серед іншого, те, що численні експерти все ще дотримуються декартового світогляду Рене Декарта, подвійності статури та психіки. Відомий невролог Антоніо Дамазіо в 2000 році продемонстрував, що розумні дії неможливі без відчуття. Коли ми відчуваємо незручний комок в горлі і страх вражає нас, ми знаємо, що існуємо. Дамасіо каже: “Отже, я відчуваю”. Між тілом та емоціями існує постійний зв’язок через периферичну та центральну нервову системи. Центральна нервова система нейронно пов’язана майже з кожним куточком решти тіла нервами, які разом складають периферичну нервову систему. Нерви передають імпульси від мозку до тіла і від тіла до мозку, за словами Дамасіо. Тому немає сумнівів, що всі фізичні та психічні захворювання завжди охоплюють все тіло (мозок та тіло).

Біль як суб’єктивна подія

Біль – це суб’єктивна подія, яку не можна об’єктивізувати. Протягом свого життя кожен має болісні переживання з раннього дитинства, будь то падіння від велосипеда, побутові та спортивні травми, а також емоційні травми через нехтування чи залишення в нестачі. Це відіграє вирішальну роль у пам’яті людини, незалежно від того, чи відчуваємо ми соціальну підтримку, втіху та підтримку під час переживань болю. Скільки цього досвіду ми можемо добре засвоїти та інтегрувати, залежить від різних біо-психо-соціальних факторів.
Як ми знаємо сьогодні, соціальна інтеграція людини відіграє важливу роль у боротьбі з болем. Переживання болю зберігається в пам’яті на початку життя, викликаються при кожному новому болісному досвіді і відіграють вирішальну роль у (внутрішньому) загоєнні болю.
Наприклад, рівень страху перед хірургічною операцією варіюється залежно від емоційної вразливості людини. Згідно з новими науковими дослідженнями, ступінь передопераційної тривоги є визначальним для післяопераційних ускладнень, таких як тривалий біль, CRPS (синдром хронічного регіонального болю) тощо. Перед майбутньою операцією лікар повинен повідомити пацієнта про те, що може помилитися під час хірургічної процедури; Кожен пацієнт повинен взяти до уваги стресові фактори ризику та можливі вторинні розлади. Наша психіка вирішує, якого рівня у нас буде післяопераційний біль. Після операції біль не можна просто відключити. Фізичний біль часто стає хронічною.
Емоційний біль – це подія, яка емоційно оцінюється в лімбічній системі мозку людини та оцінюється у свідомості префронтальної кори.

Диференціація гострого та хронічного болю

При гострому болі больові рецептори в шкірі передають больові подразники на спинний мозок і на таламус головного мозку через ноцицептивні волокна (больові шляхи). Там обробляється больовий подразник. Соматосенсорне сприйняття емоційно та когнітивно оцінюється, модулюється в стовбурі мозку, що і призводить до гальмування болю в болючій ділянці тіла, гострий біль стихає.
Проблема хронічного болю полягає в тому, що він більше не проходить від тіла шляхами, що проводять біль до мозку. Головний мозок відповідає, так би мовити – у випадку болю в спині, наприклад, відповідні “фізичні карти” обстрілюють соматосенсорну кору мозку, щоб ми могли відчути біль у спині. При хронічних больових розладах, таких як фіброміалгія (біль у всьому тілі), біль більше не піддається емоційній та когнітивній обробці, а тому більше не може гальмуватися. Нейрофізіологічно це пояснює агонію, з якою стикаються люди з синдромом фіброміалгії. Наукові дослідження Карін Йенсен та співавт. (2012) доведено.
Якщо ми розуміємо біль терапевтично подібно до стресу чи емоційних криз, ми отримуємо доступ до більш повного розуміння лікування болю.
За допомогою методу фокусування болю хронічний біль можна значно зменшити протягом декількох сеансів і поступово усунути (біль у колінах, біль у спині, головний біль; при важких хронічних больових розладах, таких як кластерний головний біль, CRPS (синдром хронічного регіонального болю), полінейропатія та фіброміалгія, біль зменшується або навіть триває – вирішення тривалої терапії з акцентом на біль.Ми розробили різні терапевтичні методики, за допомогою яких можна успішно лікувати різні больові симптоми та захворювання, як гострі, так і хронічні.

Подальше навчання для професіоналів

Ми пропонуємо підвищення кваліфікації в Австрії, Німеччині, Україні та Швейцарії, у вас є можливість пройти тренінг з больової терапії.
Австрія
Німеччина/Швейцарія
Україна


2019 © Права на копіювання Маг. Томас Ч. Вебер