Формувальні вчені та піонери в сучасній нейропсихотерапії

Проф. Д-р філ. Аллан Шоре

Шоре проводив дослідження в галузі науки про право на головний мозок.
Його дослідження емоційного розвитку в ранньому дитинстві та наслідків цього розвитку для психічного здоров’я мали великий вплив на сучасну нейропсихологію та психоаналіз. Роблячи це, він бере до розробки, що походять з різних напрямків досліджень. Він поєднує в собі результати досліджень немовлят та дітей раннього віку, нейробіології, досліджень прихильності та розвитку самості.
У своїй роботі Шоре показує, що існують зв’язки між областю психологічних досліджень прихильності та взаємодії та областю нейробіології. Обидві дисципліни доповнюють одна одну і ведуть до більш широкого погляду на емоційний розвиток людини. Його дослідження призвели до нових поглядів, особливо в галузі психоаналізу та нейропсихоаналізу. На основі нових відкриттів у цій галузі Шоре показує, як можна оптимізувати майбутні психотерапевтичні концепції на основі міждисциплінарних досліджень.
Література: Аллан Н. Шоре, 2007: Регулювання впливу та реорганізація Я. Клетт-Котта, Штутгарт.


Проф. Стівен Порджес

Стівен У. Порджес – “Видатний науковий співробітник університету” в Інституті Кінсі, Університет штату Індіана, Блумінгтон, і професор кафедри психіатрії Університету Північної Кароліни в Чапел-Хілл у штаті Північна Кароліна. До переїзду в Північну Кароліну професор Порджес керував Центром мозку і тіла у відділі психіатрії в Університеті Іллінойсу в Чикаго, де він також проводив зустрічі в кафедрах психології, біоінженерії та працював ад’юнктом у відділі нейросоція, яка, на його думку, підходила йому, і це стало його пріоритетом. До вступу на факультет Університету Іллінойсу в Чикаго доктор медичних наук Порджес працював головою департаменту людського розвитку та директором інституту навчання дітей. Він був колишнім президентом Товариства психофізіологічних досліджень і був президентом Федерації поведінкових, психологічних та когнітивних наук (нині називається Федерацією асоціацій у галузі поведінкових та мозкових наук), консорціуму товариств, що представляє приблизно двадцять тисяч вчених з питань поведінки. . Він був лауреатом нагороди Національного інституту з питань розвитку психічного здоров’я. Він очолював Національний інститут здоров’я дитини та розвитку людини, дослідницький комітет з питань охорони здоров’я матері та дитини, а також був запрошеним науковцем у Національному інституті здоров’я дитини та розвитку людини в лабораторії порівняльної етології. Він був нагороджений патентом на методику опису нервової регуляції серця, і сьогодні є провідним неврологом, який особливо цікавиться реакціями черепно-мозкових нервів, оскільки це стосується як тварини, так і людини, у яких є конкретні відповіді, які є фізіологічними в організмі. У 1994 році він запропонував полівагальну теорію, що дає уявлення про механізм опосередкування симптомів, що спостерігаються в мозку. Теорія стимулювала дослідження та лікування, підкреслюючи важливість фізіологічного стану та поведінкової регуляції.
Література: Стівен В. Поргес, 2017: Полівагальна теорія – і пошук безпеки


Доктор мед. Гюнтер Шмідт

Гюнтер Шмідт – німецький лікар та економіст бізнесу, який спеціалізується на психотерапії. За Мілтоном Еріксоном, його вважають піонером у зв’язку системної терапії та гіпнотерапії. Він розробив модель гіпносистемної інтеграції як терапевтично, так і як стаціонарний пацієнт .
Шмідт є співзасновником Гейдельберзького інституту системних досліджень та консалтингу, Міжнародного товариства системної терапії (IGST) та Інституту Гельма Стірліна в Гейдельберзі. Він очолює Мілтон-Еріксон-Institut в Гайдельберзі, відділ системної гіпнотерапевтіческой психосоматики на Fachklinik ранок Hardberg і приватну клініку для психосоматики та психотерапії в SysTelios медичного центру Siedelsbrunn. У німецькомовних країнах він зробив внесок у вирішення орієнтованого на системну терапію подружжя та сім’ї. Шмідт також є одним із засновників Федеральної асоціації коучингу Німеччини. В. (DBVC).
Гюнтер Шмідт ініціював перше довготривале дослідження знеболювання / зосередження болю у своїй клініці (2016-2018). Результати дослідження будуть опубліковані після закінчення курсу.
Література: Г. Шмідт, 2005: Вступ до гіпносистемної терапії та консультування. Карл Ауер, Гейдельберг.


Проф. Бессель ван дер Колк

Професор Бессель ван дер Колк є одним з найбільших піонерів у дослідженні травматизму. Він є директором травматологічного центру лікарні Бостонського інституту людських ресурсів, професором психіатрії в Медичній школі Бостонського університету та директором Мережі з комплексного лікування травм NCTSN. Він був одним із перших, хто проводив та публікував контрольовані дослідження ПТСР з ветеранами війни у В’єтнамі.

Його поточні дослідницькі проекти включають: йогу в лікуванні посттравматичних розладів (ПТСР), драматизм у профілактиці насильства, принцип роботи EMDR, нейровідгуки для подолання ПТСР.

Коли йдеться про психологічні наслідки травми, його цікавить поєднання психологічних, біологічних, соціальних та нейрофізіологічних аспектів, особливо стійких наслідків, що руйнують розвиток травми раннього дитинства.
Література:
Бессель ван дер Колк, 2015: Втілені жахи – сліди травми в мозку, розумі та тілі та способи їх зцілення. Пробст, Ліхтенау.
Бессель ван дер Колк, А. Макфарлейн, Л. Вайзает, 2000: Травматичний стрес – основи та підходи до лікування. Юнферманн, Падерборн.